home

Porządek w domu=Porządek w życiu

Każdy z nas ma czasem gorsze chwile. Każdemu z nas może się czasem zwyczajnie nie chcieć. Zdarzy się też, że ktoś może nie lubić porządku. Osobiście wyznaję jednak zasadę, że porządek musi być.

Poukładane i posegregowane rzeczy ułatwiają i uprzyjemniają wiele codziennych czynności. Nie tracimy czasu na poszukiwania produktów podczas gotowania, ubrań podczas ubierania, kosmetyków podczas malowania, itd. A przecież życie tak szybko ucieka. Wcale nie dziwię się, że panuje powszechne przekonanie, iż kobieta pracująca jest lepiej zorganizowana. Ona nie ma czasu na duperele. Mój dzień zaczyna się od filiżanki kawy i jest to często jedyna chwila spokoju na którą mogę sobie pozwolić. Potem zaczyna się wir. Śniadanie, ubieranie, wyjście z domu, praca, telefony, zakupy, obiad.

A przecież jestem kobietą i chcę być zadbana, więc muszę znaleźć czas na pazurki i fryzjera.

Podstawowe miejsca w których musi być porządek to:

-szafki z ubraniami (posegregowane, poprasowane i poukładane rodzajami w przyporządkowanych każdemu z domowników szafkach lub szufladach)

closet
Zdjęcie zaczerpnięte ze wspaniałego bloga http://thevintagewren.blogspot.com

-kuchenne szafki w których powinniśmy trzymać przyprawy czytelnie oznaczone i ułożone alfabetycznie lub rodzajami, posegregowane talerze i garnki oraz sztućce i przybory, poskładane i poprasowane ściereczki, odpowiednie miejsca z łatwym dostępem do różnych sprzętów pomocniczych w kuchni, czysty blat, stół i parapety.

2ebc8e47577cd67304217a22e95cb3e7
Zdjęcie zaczerpnięte z http://thevintagewren.blogspot.com

-łazienne szafki w których przybory rozkładamy tak by były łatwo dostępne i widoczne.

313bd11e7c2a07ff1777d5a91ac2bbde.jpg
Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Wiele ciekawych i często zaskakujących rozwiązań możemy znaleźć na Pintereście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: storage ideas.

Od tych trzech ww. miejsc powinniśmy rozpocząć poszukiwanie spokoju w swoim życiu. Warto jest więc przeznaczyć tak jak ja, kilka dni w roku, aby gruntownie wysprzątać dom, a potem wprowadzić żelazną zasadę odkładania rzeczy na miejsce. Reszta w życiu sama się ułoży, dom zapełni się gośćmi, a nasi domownicy zaczną szanować nas czas i z chęcią wezmą udział we wspólnym dziele walki o wspaniałe jutro.

Trzymam kciuki 🙂

 

Reklamy

2 myśli na temat “Porządek w domu=Porządek w życiu

  1. Fantastyczne inspiracje. Miło gdy wszystko w domu ma swoje miejsce, choć przyznaje, że u mnie jest to nieosiągalne, staram się ale wystarczy chwila i wszystko jakimś cudem zmienia swoje miejsce. Jakieś krasnoludki czy co 🙂 Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s